Skip to content Skip to footer
EASY AVIATION s.r.o.

je nová moderní evropská letecká společnost specializovaná na údržbu vrtulníků a řízení zachování letové způsobilosti, postavená na pevných základech velmi zkušeného technického a letového personálu. Nabízíme profesionální a flexibilní služby s přátelským přístupem postavených na jednoduchých a pro zákazníky srozumitelných postupech, ve kterých je pevně zakotvena bezpečnost a kvalita. Někteří členové našeho týmu pracují na údržbě vrtulníkové techniky již více než 35 let a byli u zavedení vrtulníků značky Bell Helicopter v ČR (tehdejším Československu). Jejich dlouhodobé zkušenosti jsou stabilním pilířem našich činností. Tito lidé rovněž zastávali významnou roli při vzniku Letecké záchranné služby v Čechách i na Slovensku a naše společnost Easy Aviation je stálou a nedílnou součástí údržby zdravotnických vrtulníků EC 135 u nás i v zahraničí. Technický personál má také několikaleté zahraniční zkušenosti na vedoucích funkcích leteckých společností v zahraničí. Naši technici jsou několikanásobnými absolventy Bell Helicopter Training Academy pro vrtulníky Bell 206, Bell 505, Bell 407, Bell 427 a Bell 429, Airbus Training Academy pro vrtulníky EC 135, Robinson Training Academy pro typy R22 a R44, a absolvovali také výcviky ve společnostech Turbomeca, Pratt & Whitney, Rolls Royce a typový výcvik pro vrtulník A 109 u společnosti Air Transport Europe.

Jsme připraveni nabídnout snadný způsob řešení údržby Vašich vrtulníků, naší předností je profesionální a flexibilní přístup, s důrazem na bezpečnost. Kvalita a spolehlivost je ověřena ověřena více než 35 letou praxí a zkušenostmi ...

 

Společnost Easy Aviation, s.r.o. vznikla dne 5.11.2021 zápisem do obchodního rejstříku, vedeného městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 357759, a má provozovnu na letišti Přerov (LKPO).

Co umíme:

Společnost Easy Aviation je držitelem oprávnění pro údržbu vrtulníků CZ.145.0002 pro typy vrtulníků Bell 206 series, Bell 505, Bell 407, Bell 427, Bell 429, Generální opravy komponentů převodového ústrojí pro vrtulníky Bell 206 a Bell 505.

Co přesně děláme:

Společnost Easy Aviation sídlí v novém moderním hangáru na letišti v Přerově (LKPO). Hlavní činností společností je poskytování služeb spojených s prováděním údržby a oprav vrtulníků (AMO – Aircraft Maintenance Organisation). Další činností jsou služby spojené s řízením zachování letové způsobilosti (CAMO – Continuing Airworthiness Management Organisation). Zabezpečujeme i výcvik pilotů vrtulníků a letounů ve spolupráci s naším smluvním partnerem. Provádíme typové výcviky techniků letadel. Naší společností je rovněž zajištěno plnění paliva JET A-1 pro vrtulníky i letouny. Po provedené údržbě zajistíme pro naše zákazníky kompletní umytí a vyčištění letadel. Poskytujeme obnovu poškrábaných a zašedlých oken vrtulníků. Provádíme generální opravy převodových komponentů vrtulníků Bell 206 a Bell 505 dle seznamu v oprávnění pro údržbu. Zabezpečujeme naším pilotem možnost přeletu vrtulníků do a z údržby v servisním středisku. Zajišťujeme nákup všech náhradních dílů na servisované typy vrtulníků, olejů a maziv. Zajišťujeme modifikace avioniky a přídavných zařízení. Pronajímáme speciální přípravky a nářadí.

Pronajímáme zákazníkům plochu pro parkování vrtulníků i letounů v temperovaném hangáru na letišti Přerov.

Rádi Vám kdykoliv odpovíme na Vaše případné dotazy !

Certifikáty